Ова е еден од оние колачи кои редовно ги правам во зима. Се приготвува многу брзо, па ако веќе имате печена тиква, одлична варијанта е за гости кои се најавиле во 5 до 12.

Се матат јајцата и шеќерот, а потоа се додаваат останатите состојки и се мати до изедначување на смесата. Се истура во плех од рерна и се пече на 200 степени дури колачот не зарумени одозгора.
Доколку сакате благо, слободно зголемете го шеќерот за половина до една цела шоља.

Лиценца: Криејтив Комонс - Наведи извор - Некомерцијално - Сподели под исти услови