Маргаринот ростопете го, додајте шеќер, млеко и јајца и се промешајте. Во оваа смеса додајте го брашното, ставете пециво и замесете тесто.
Тестото истурете го во тепсија, одозгоре ставете овошје.
Орасите ситно исецкајте премешајте со 1 лажица шеќер и 1 лажица брашно и ставете над овошје.
Колачот ставете го да се пече на 200 степени.
Испечениот колач можете да го сервирате со џем по желба!

Фотографиите во овој рецепт се авторски фотографии.

Лиценца: Сите права се задржани