Најпрво сварете ги морковите (до половина, да не се меки)
Јајцата со шеќерот изматете ги пенливо, ставете го морковот кој претходно е изблендиран, маслото па сувите состојки.
Тепсијата намачкајте ја со масло, набрашнете ја и потоа турете ја смесата.
Печете на 180 степени. (пробајте со чепкалка)

За кремот:
Изматете го крем-сирењето со шеќерот, ставете ја кората од портокалот, сокот од половината и премачкајте го кексот кога ќе биде оладен. Потоа ставете го во фрижидер да се стегне.

Фотографиите во овој рецепт се авторски фотографии.

Лиценца: Криејтив Комонс - Наведи извор - Некомерцијално - Сподели под исти услови