Промешајте киселото млеко со сода бикарбона и гриз. Вклучете ја рерната на 160 степени. Подмачкајте и набрашнете садот во кој ќе го печете колачот. Додадете ги остатокот производи во тестото и ставете половина, меѓу малините во средината и останатото тесто.
Печете 45 минути и проверете со чепкалка. Од малините, шеќерот, нишестето и водата направете сируп, со помош на цедалка отстранете ги тврдите зрна од малините. Залејте топлиот колач.

Фотографиите во овој рецепт се авторски фотографии.

Лиценца: Криејтив Комонс - Наведи извор - Некомерцијално - Сподели под исти услови