Подготовка

Изматете ги убаво јајцата со шеќерот. Потоа, додадете ги газираната вода, маслото и на крај брашното и пециво. Изматете да добиете еднолична смеса

Смесата поделете ја на два дела. Во едниот дел ставете рендана кора од лимон, а во другиот какао. Промешајте со лажица.

Во набрашнета тава ставете го прво едниот дел од смесата, па другиот и со чепкалка може да направите шари.

Печите на 200 степени. При крајот извадете ја тавата и премачкајте го колачот со мед и одозгора ставете сусам. Вратете во рерна уште неколку минути.

Готовиот и изладен колач исечете го по желба.

На здравје.

Фотографиите во овој рецепт се авторски фотографии.

Лиценца: Сите права се задржани