Подготовка

1. Јајцата ги матиме со шеќерот и ванилата. Кога смесата ќе стане пенаста и светла ги додаваме останатите состојки и матиме до соединување.
2. Печеме во намрсен сад со димензии 28х22 во загреана рерна на 180 степени, околу 25 минути. По печењето оставаме колачот да се олади.
3. За преливот сите состојки ги ставаме во тенџере на оган, до зовривање. Кога ќе зоврие смесата готвиме уште 2-3 минути. Оставаме 5 минути да се олади.
4. Колачот го сечеме на коцки, а потоа со кутлача го нанесуваме преливот рамномерно. Поросуваме со малку кокос.

На здравје!

Фотографиите во овој рецепт се авторски фотографии.

Лиценца: Сите права се задржани