1. Вишните се чистат од семките.
2. Шеќерот заедно со јајцата убаво се уработува со миксер.
3. Потоа се додаваат сите останати состојќи (но не и вишните) и се продолжува да се уработува со миксер додека не се добие хомогена смеса.
4. Се става во плехче подмачкано со зејтин и набрашнето.
5. Потоа одозгора им се додаваат вишните.
6. Се става со загреана фурна на 200 степени.

Фотографиите во овој рецепт се авторски фотографии.

Лиценца: Сите права се задржани