Измшајте ги убаво сувите состојки во подлабок сад. Потоа додадете ги зејтинот и млекото. Измешајте убаво да добиете хомогена смеса.
Смесата сипете ја во плех или тепсија со број 36 и ставете да се пече во загреана релна на 200 степени околу 45-50 мин.
Готовиот колач оставете малку да се излади и полијте го со чоколадна глазура.

Подготовка на глазурата.Сите состојки варете ги на пареа додека убаво не се растопи чоколадото.

Овој колач е многу едноставен, а многу вкусен

Фотографиите во овој рецепт се авторски фотографии.

Лиценца: Криејтив Комонс - Наведи извор - Некомерцијално - Сподели под исти услови