Јајцата и шеќерот пенесто ги матиме и го додаваме маслото, млекото, брашното, афионот, ванилата, пецивото и продолжуваме со матење.
Добро изматената смеса ја ставаме во тава со број 30 и печеме на температура од 200 степени околу 25 мин.
Печениот и изладен колач се сече на парчиња и се попарува со претходно зовриен шербет.На здравје!

Фотографиите во овој рецепт се авторски фотографии.

Лиценца: Криејтив Комонс - Наведи извор - Некомерцијално - Сподели под исти услови