Сувите состојки се мешаат во подлабок сад.
Убаво се соединуваат и се додава компотот и половина чаша сецкани праски од слатко.
Ако немате компот заменете со сок од праски. Смесата убаво се меша и се истура во калап 28 да се пече.
Одкако ќе се испече се премачкува со шербет од слаткото и се поросува со кокос.
Ова е многу брз, едноставен, посен колач со преубав вкус.

Фотографиите во овој рецепт се авторски фотографии.

Лиценца: Сите права се задржани