За тесто
Во просеанто брашно додајте јајце, павлака, путер, пециво и шеќер. Замесете тесто. Оставете го 30 минути во фриждер.
За фил
1 белка изматете, додајте шеќер, какао и ореви и промешајте.
Тестото рассукајте го во пласт, премачкајте со мармалад и наросете со ораси. Двата краја виткајте ги до средината, само не до крај, оставете малку место. Во средина со лажица ставете фил. Тесто премачкајте со жолчка и ставете да се пече во загреана рерна на температурата 200 степени околу 25 минути.
Готовиот колач посипете го со шеќер во прав и сечете на парчиња, ќе ви испадне налик на мустаки!

Добар апетит!

Фотографиите во овој рецепт се авторски фотографии.

Лиценца: Сите права се задржани