По едноставно здравје.

Подготовка:
1. Се матат јајцата, шеќерот, брашното, какаото и пецивото. Tестото се пече во четвртасто тавче со средна големина. Откако е печен се полева со ладно млеко.
2. Во меѓувреме се мати шлаг кремот, a во друг сад се мати павлаката со шеќерот во прав. Двата фила се соединуваат и се додава плазма. Повторно мешаме. Со овој фил се премачкува колачот и му се ренда чоколада
На здравје!

Фотографиите во овој рецепт се авторски фотографии.

Лиценца: Сите права се задржани