Најбрз чоколаден колач кој има богат вкус на мешано овошје. Потребно е само 15 минути за да се направи.
1. Во длабок сад се кршат бисквитите. Во нив се додаваат брусниците, ананасот кој е претходно исечкан и оревите.
2. Во сад на рингла се става млекото, шеќерот, маргаринот и какаото. Сето ова треба да зоврие и да се соеднат сите состојки.
3. Оваа смеса се истура врз бисквитите и се меша убаво со лажица.
4. Во долго плехче се става најлонска фолија и се истура смесата. Во средината се ставаат малинките. Се завиткува со фолијата и се остава да олади. Кога ќе олади се глазира со бело чоколадо.
На здравје!!!

Фотографиите во овој рецепт се авторски фотографии.

Лиценца: Сите права се задржани