Подготoвка:

1. Брашното, јајцата, пецивото, маргаринот, шеќерот и ванилата се ставаат во сад и се меси со раце. Кога убаво ќе се измеси тестото, се додаваат сечканите чоколада и ореви. Потоа се обликуваат топчиња.
2. Се редат во плех со хартија. Се печат на 175С-10мин.Треба да останат бледи. Ако сакате може да ги глазирата одозгора, а и немора. Секако се вкусни колачите. Колку стојат толку ги попримаат сите ароми кои се во него. Излегуваат 55 колачи.

Фотографиите во овој рецепт се авторски фотографии.

Лиценца: Сите права се задржани