Драги мои пријателки, еве уште еден интересен и лесен рецепт

Еурокремот и чоколадото се топат на пареа. Потоа се трга од огнот и се додаваат овесните снегулки. Се меша убаво и се полнат корпиците. Може да се украсуваат по желба. Јас ги украсувам со т.н шарен песок.

Фотографиите во овој рецепт се авторски фотографии.

Лиценца: Сите права се задржани