Се става путерот во сад на среден оган да се стопи и потоа се додаваат шеќерот, млекото и какаото и се мешаат. Потоа се додава еурокремот и овесните снегулки. Се намалува оганот на најслабо и состојките се мешаат додека не се соединат.
Се прават топчиња со лажица за сладолед и се ставаат во фрижидер околу 30 минути.

П.С. Мислам дека нема потреба да ви кажам колку се вкусни. :)

Фотографиите во овој рецепт се авторски фотографии.

Лиценца: Криејтив Комонс - Наведи извор - Некомерцијално - Сподели под исти услови