Превкусни мирисни колачиња кои не се печат.

Подготовката е едноставна и лесна

Во длабок сад ставете ги сите наведени состојки. Замесете тесто и формирајте колачиња во форма по ваша желба.

Забелешка
Може да додадете шеќер во прав, доколку мислите дека има потреба...Нам ни беа доволно благи.

На здравје

Фотографиите во овој рецепт се авторски фотографии.

Лиценца: Сите права се задржани