ПодготовкаЧ

1. Бисквити ореви, лешници и бадеми измелете во нутри. Додајте растопен путер и кафе. Промешајте.
Додајте шекер и какао.

2. Замесете смесата. Со рака направете округла форма,во средината притиснете со тенко стапче да испадне форма на зрно кафе.
3. Растопете чоколадо за готвење. Извалкајте ги колачите во чоколадото и оставете ги да попримат.
Јас едни направив со чоколадо, а други без чоколадо.
Добар апетит!

Фотографиите во овој рецепт се авторски фотографии.

Лиценца: Сите права се задржани