Путерот се растопува, кората од лимонот се ренда ситно.
Сите состојки без бонбоните се ставаат во еден сад и се меси меко тесто на крајот се додаваат и бонбоните. Од тестото се прават топчиња со големина на топче за пинг-понг и се поставуваат на растојание, бисквитите се печат 7-8 минути на 200 степени и се притискаат со една лажица за да добијат по плоска форма. Бисквитите се печат уште 4-5 минути и се готови.

Фотографиите во овој рецепт се авторски фотографии.

Лиценца: Криејтив Комонс - Наведи извор - Некомерцијално - Сподели под исти услови