Шејкерот го полниме со мраз, па ги додаваме сите состојки.

Добро се протресува шејкерот, а потоа се сервира бо високи чаши.

Се декорира со парчиња лимон.

 

 

Лиценца: Криејтив Комонс - Наведи извор - Некомерцијално - Сподели под исти услови