Редок сос, но предобар вкус. Спојот на овие состојки ветува многу. Го користевме за сос на морски плодови, овој пат на коктел ракчиња.

Подготовка:

1. Сите состојки изблендирајте ги. Тиквата, секако пресечена. Ако е многу густо, додадете сок од лимон.
2. Така спремен сосот го ставате во парчињата школки, па до нив ги редите коктел ракчињата, кои претходно беа отстојани во сос од домати и босилек. Декорирате со рузмарин. Ова е убав додаток на тестенини. Ние ги користевме шпагетите.
На здравје

Фотографиите во овој рецепт се авторски фотографии.

Лиценца: Криејтив Комонс - Наведи извор - Некомерцијално - Сподели под исти услови