Лубеницата, краставицата, сокот од лимон и медот ги ставаме во блендер. Во чаша ставаме 2/3 водка и додаваме од коктелот. Ставаме мраз по желба и украсуваме со парче краставица.Ова е вистински освежувачки коктел.

Фотографиите во овој рецепт се авторски фотографии.

Лиценца: Криејтив Комонс - Наведи извор - Некомерцијално - Сподели под исти услови