Сите состојки се мешаат и се прави меко тесто. Тестото се меси 10мин, се дели на 40 топчиња кои се премачкуваат со масло и се оставаат да киснат 20мин. Секое топче се расукува и се прават разни форми, се премачкуваат со јајце и сусам.
Се печи на 200-20мин. Кога ќе се извадат од релна се премачкуваат со масло за да светат.
Пријатно!

Фотографиите во овој рецепт се авторски фотографии.

Лиценца: Криејтив Комонс - Наведи извор - Некомерцијално - Сподели под исти услови