Подготовка:

1. Прво врз тортиљите мачкаме крем сир. Врз него ги редиме круговите мисиркина шунка.
Пак тeнко премачкуваме крем сир. Расфрламе магдонос, сецкани кисели краставички, сецкано чили.
Виткаме во ролат.
2. Потоа ги завиткуваме во прозирна фолија и ги оставаме во фрижидер околу 1 час. Потоа сечиме на залачиња. Декорираме со шери домати и сервираме.

Фотографиите во овој рецепт се авторски фотографии.

Лиценца: Сите права се задржани