Сето ова го месиме заедно и го оставаме да отстои . Кога е готово тестото го делиме на 6 еднакви дела секој дел го сукаме и потоа по 3 сукани теста плетеме во вид на плетенка.
Кога ќе ги направиме плетенките ги оставаме да отсојат околу 30 -тина минути .
Пред печење одозгора ги премачкуваме со јајце и посипуваме со сусам .

Лиценца: Криејтив Комонс - Наведи извор - Некомерцијално - Сподели под исти услови