Се зафаќа квасецот и се меси меко тесто од наведените состојки. Се остава во топло да надојди. Тестото се дели на 6 дела и од секој дел се сучи округла кора дебела околу 5 мм. Кората се сечи на 6 дела од секој дел се формира кифличка во која се става листови на тенко исечено биено сирење. Се редат во плех на хартија за печење и се оставаат малку да надојдат. Секоја кифличка се премачкува со јајце, се поросува малку сусам и над секоја кифличка се става по една мала коцка путер. Се печат на 250 степени околу 15 до 20 минути. Ако не го сакате биеното сирење може да го замените со кашкавал подеднакво се убави.

Фотографиите во овој рецепт се авторски фотографии.

Лиценца: Криејтив Комонс - Наведи извор - Некомерцијално - Сподели под исти услови