Се ставаат квасецот со водата да стасаат малкун и се месо со млако млеко. Тестото е многу меко.Се става на маса која е набрашнета и се меси додека не се измеси убаво да не се лепи. Потоа непрекинато 5 мин тестото се фрла на маса . потоа се дели на 4 топки и да втасаат. Одкако ке втасаат одма од секое топче се сучи голема губа и од таа губа се прават 16 кифли.
Се мачка плехот со маргарин , а кифлите од озгора се мачкаат со јајце и се посипуваат со сусам или ким по желба.

Фотографиите во овој рецепт се авторски фотографии.

Лиценца: Криејтив Комонс - Наведи извор - Некомерцијално - Сподели под исти услови