Бамјата се чисти, се сечат дршките и се реди во тегли со врвовите надолу. Од оваа количина излегуваат 3 тегли од големите.
Течноста ставете ја да зоврие и кога ќе биде млака наполнете ги теглите.
После 1 месец е подготвена за јадење.

Фотографиите во овој рецепт се авторски фотографии.

Лиценца: Криејтив Комонс - Наведи извор - Некомерцијално - Сподели под исти услови