Оризот се вари во водата со вегета и се остава да се олади. Сите други состојки ситно се сецкаат и се мешаат со оризот. На крај се додава павлаката и мајонезот, сол и бибер по вкус и убаво се соединува целата смеса.
Салатата е доста вкусна, а и доста излегува

Фотографиите во овој рецепт се авторски фотографии.

Лиценца: Криејтив Комонс - Наведи извор - Некомерцијално - Сподели под исти услови