Се мати јајцето со малку сол, се додава павлаката или крем сирењето и на крај псилиумот и кокосовото брашно. Се дели смесата на два дела и се печат во тавче за палачинки од двете страни на тивко.
Овие палачинки се со висок извор на диатални влакна, протеини а малку јаглехидрати. Одлични за појадок!

Фотографиите во овој рецепт се авторски фотографии.

Лиценца: Криејтив Комонс - Наведи извор - Некомерцијално - Сподели под исти услови