Испечати

Кето лепчиња со кокосово брашно и псилиум

Кето лепчиња со кокосово брашно и псилиум

Состојки

  • 1 јајце
  • 2 лажици крем сирење или кисела павлака
  • 1 лажица кокосово брашно
  • малку сол
  • 1 лажичка псилиум
  • малку прашок за пециво
  • по желба сусам

Подготовка

Се мати јајцето со малку сол, се додава павлаката или крем сирењето и на крај псилиумот и кокосовото брашно. Се дели смесата на два дела и се печат во тавче за палачинки од двете страни на тивко.
Овие палачинки се со висок извор на диатални влакна, протеини а малку јаглехидрати. Одлични за појадок!