Штангли кои пленат со својот вкус и изглед.
Пробајте ги

Во вангличка ги ставме сите состојки за тестото.
Замесуваме мазно, нелепливо тесто, кое го завиткуваме во проѕирна фолија и го оставаме во фрижидер додека го подготвуваме филот.
Во касерола ставаме слатка павлака, шеќер, мед, путер и сол.
Оставаме на тивок оган да се соединат.
Го додаваме и сецканиот орев и убаво соединуваме.
Тестото го развлекуваме во правоаголна тава.
Го премачкуваме со мармалад од кајсии.
Врз него го нанесуваме веќе подизладениот фил.
Израмнуваме.
Плехот го ставаме во загреана рерна на 180 с и печиме околу 25 минути, односно додека краевите не заруменат.
Го оставаме плехот потполно да се олади колачот.
Сечеме на штангли.
Попрскуваме со растопено црно чоколадо.

Фотографиите во овој рецепт се авторски фотографии.

Лиценца: Сите права се задржани