1. Јајцата ги кршиме во длабок сад, ја додаваме солта и водата . Матиме со маталка.
2. Во округлата тава за Air Fryer- от ставаме хартија за печење. Ги ставаме изматените јајца.
3. Печеме на 200 степени 10- 15 минути, после 10 минути проверете ги , може да се продолжи времето на печење.

Фотографиите во овој рецепт се авторски фотографии.

Лиценца: Сите права се задржани