Претхотно обарените карфиол и брокула ги ставаме во намрсен огноотпорен сад.
Во загреано тенџерче го ставаме маслото и го запржуваме брашното го додаваме млекото и мешаме постојано за да не останат грутчиња.
На крај ја додаваме киселата павлака и мешаме.
Додаваме зачини по желба. Со готовиот сос ги преливаме брокулата и карфиолот и ги ставаме во рерна на 200 степени околу 20 мин додека да заруменат.

Фотографиите во овој рецепт се авторски фотографии.

Лиценца: Криејтив Комонс - Наведи извор - Некомерцијално - Сподели под исти услови