Во касерола ставете го млекото и шеќерот да зовријат,намалете и оставете околу еден час на тивко да вријат.Одвреме навреме промешувајте и никако не ја зголемувајте температурата.По еден час тргнете го карамелот додадете го путерот мешајте додека не се растопи.Во филот додадете ги мелените бисквити и ореви промешајте и веднаш започнете со филување.
Обландите филувани превртете ги и потиснете ги со некоја тава убаво да се слепат.
Добар апетит!!!

Фотографиите во овој рецепт се авторски фотографии.

Лиценца: Сите права се задржани