Предлог за вкусно предјадење

На парчињата леб им ги одстрануваме краевите, корите, со остар нож
Во еден сад ги соединуваме исцедениот спанаќ, може да се користи, свеж и бланширан, па додаваме младо сирење, сусам, сол, бибер и мартадела.
Убаво соединуваме.
Во дебел слој нанесуваме врз парчињата леб.
Потоа дијагонално ги сечиме и добиваме по 4 триаголници.
Ги декорираме со маслинка, морков...

Фотографиите во овој рецепт се авторски фотографии.

Лиценца: Сите права се задржани