Јајцата се матат со шеќерот а потоа се додаваат млекото, зејтинот и брашното. Во загреаниот џем се става какаото убаво да се стопи и се додава кон смесата.

Колачот може да се испече во калап, а кај мене тука е дупла доза и затоа е во плехче бр 32. Се пече на 180С околу 20 минути, а одозгора може да се декорира со чоко прелив или кокос.

Фотографиите во овој рецепт се авторски фотографии.

Лиценца: Криејтив Комонс - Наведи извор - Некомерцијално - Без адаптирани дела