Наједноставниот и најбрз десерт. Воедно здрав.

Подготовка:
1. Галетите изронете ги, јас ги ронев со раце. Во нив додадете го медот, какаото и путерот од кикирики.
Мешајте убаво. Јас со рака го замесив.
2. Во калап поставив хартија за печење, па го натапкав со рака лепливото тесто.
Израмнив и го ставив во ладилник, Го сечев додека е замрзнато. Го сечев на коцки. На здравје да ви е.

Фотографиите во овој рецепт се авторски фотографии.

Лиценца: Криејтив Комонс - Наведи извор - Некомерцијално - Сподели под исти услови