Се матат јајцата со шеќерот. Се додава зејтинот, млекото, ванилиниот шеќер, пецивото, брашното, 1 лажица цимет и две јаболки сечени на мали парчиња. Се убаво се меша и се става во подмачкан округол плех(бр.28) со зејтин со брашно.
Врз питата се редат сечени јаболки на кришки, се посипува одозгора 2 лажици шеќер и 1 лажица цимет. Се пече на 180 степени околу 45 минути.
Едноставна и ароматична пита.

Фотографиите во овој рецепт се авторски фотографии.

Лиценца: Криејтив Комонс - Наведи извор - Некомерцијално - Сподели под исти услови