Многу вкусни, здрави и брзи за правење. Рецепт од пријателка.

Путерот и жолчката пенесто се матат. Се додава сирењето. Со додавање на брашното и печивото се замесува тестото. На крај се додаваат семките. Се расукува кора со дебелина од пола сантиметар. Се сечат стапчиња. Се печат одприлика 20 минути на температура од 180 степени (до поруменување).

Доколку сте љубители на луто, може да додатете малку чили. Идеални во комбинација со пиво.

Уживајте!

Фотографиите во овој рецепт се авторски фотографии.

Лиценца: Криејтив Комонс - Наведи извор - Некомерцијално