По новогодишните гозби и во пресрет на Бадник, еве еден рецепт за посни интегрални крекери.
Сите состојки се мешаат и замесуваат во тесто. На побрашнета површина, тестото се расукува до 1/2 см и се сече во разни форми. Крекерите се печат на хартија за печење, во рерна загреана на 200 степени, околу 20-25 минути.

Крекерите се убави за грицкање, но и како прилог со разни салати и намази.

Фотографиите во овој рецепт се авторски фотографии.

Лиценца: Криејтив Комонс - Наведи извор - Некомерцијално - Сподели под исти услови