Се се меша и се сервира. Толку.
Јас, бидејки одожавам кокос, немав дилема дали оваа салата некогаш ќе ја направам или не. Интересна е, малку необична, но мене ми се допаѓа.

Фотографиите во овој рецепт се авторски фотографии.

Лиценца: Криејтив Комонс - Наведи извор - Некомерцијално - Сподели под исти услови