Во сад на оган, во маслиново масло се пропржува ситно сецканиот праз.
Се додава и компирот кој го исецкавме на коцки.
Постепено го додаваме зеленчукот и кога се е добро запржено,додаваме брашно.
Го додаваме и оризот.
Зачинуваме и додаваме вода да го покриеме зеленчукот.
Оставаме да се вари на тивко.
Кога е варен зеленчукот супата е готова. Додадете си вода онолку колку што сакате да биде густа супата.Пет минути пред да ја тргнете супата од оган, додадете го ситно сецканиот магдонос.
На здравје

Фотографиите во овој рецепт се авторски фотографии.

Лиценца: Криејтив Комонс - Наведи извор - Некомерцијално - Сподели под исти услови