1. Во длабок сад се рендаат морковите, целерот и белата репа, а може и во сецко.
2. Се додава солтa, сенфот, мајонезот и лимоновиот сок.
4. Се меша се заедно.
5. Се украсува по желба.

Фотографиите во овој рецепт се авторски фотографии.

Лиценца: Криејтив Комонс - Наведи извор - Некомерцијално - Сподели под исти услови