Добро утро на сите
Дали сте денес расположени за здрав појадок?
Нам ни се допадна, пробајте го и вие

Прво овошјето и зеленчукот го чистиме и миеме убаво
Го ставаме во чашата на нутрибулет и додаваме околу 50 мл вода.
Миксаме до изедначување на сите состојки, неколку секунди.
Потоа смесата ја распоредуваме во 2 чаши.
Налеваме флаширана вода по сопствен вкус за постигнување на густината која ја сакаме.
На здравје

Фотографиите во овој рецепт се авторски фотографии.

Лиценца: Сите права се задржани