Подготовка. Се матат јајцата со шекерот кога се изматени се додава јогурт ,масло се меша и се додава и брашното и пецивото. Смесата се дели на два дела во едниот се става 2 лаж какао. Се пече во округло тавче бр 28 .помастено и пробрашнето или на хартија за печење. Се сипува прво на средината малку од смесата од какао, па околу него малу од жолтата смеса и така до крај да завршите со жолтата смеса. Јас овој пат ја сипав целата кафеава смеса во средина и околу него жолтата смеса. Се пече во претходна загреена релна на 220 степени.

Фотографиите во овој рецепт се авторски фотографии.

Лиценца: Криејтив Комонс - Наведи извор - Некомерцијално - Сподели под исти услови