Прекрасен здрав десерт кој ќе ве воодушеви.
Се ставаат сите состојки во блендер и се бледнираат додека не се добие убава пенаста смеса. Се украсува со прелив од какао и мед и ореви.

Фотографиите во овој рецепт се авторски фотографии.

Лиценца: Криејтив Комонс - Наведи извор - Некомерцијално - Сподели под исти услови