Испечати

Здрав чоколаден мус

Здрав чоколаден мус

Состојки

  • половина банана
  • половина авокадо
  • 1 лажица мед
  • 1 лажица какао
  • прелив
  • за украсување

Подготовка

Прекрасен здрав десерт кој ќе ве воодушеви.
Се ставаат сите состојки во блендер и се бледнираат додека не се добие убава пенаста смеса. Се украсува со прелив од какао и мед и ореви.