Рецептов е од кеден дајт за рецепти.
Се прелеваат муслите со сокот, се промешуваат и се оставаат да отстојат. Се рендаат јаболките со кора. Се мешаат муслите со јаболките и сите други состојки. Се сипуваат во намрсена тава бр.24. Се печат на 200Ц, 30 минути. Се остава да се олади и се посипува со шеќер во прав.

Фотографиите во овој рецепт се авторски фотографии.

Лиценца: Криејтив Комонс - Наведи извор - Некомерцијално - Сподели под исти услови