Ако сакате пијалок, кој ќе ви даде енергија и истовремено ќе уживате во неговиот вкус, тогаш ова е вистинскиот избор за вас.

Подготовка

1. Бананата ја лупиме и ја сецкаме на мали парчиња. Ја ставаме во чашката од блендерот.
2. Ги додаваме останатите наведени состојки и блендираме. Добиеното фрапе го ставаме во висока чаша и послужуваме веднаш.

На здравје!

Фотографиите во овој рецепт се авторски фотографии.

Лиценца: Сите права се задржани